Spotkanie autorskie z Dorotą Kotas

W przyjaznej atmosferze Biblioteki pod Żółwiem Dagny Kurdwanowska porozmawia z autorką nie tylko o jej powieściach – nagradzanych „Pustostanach” i „Cukrach”.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Dorotą Kotas 15 marca o godzinie 18:00. W przyjaznej atmosferze Biblioteki pod Żółwiem Dagny Kurdwanowska porozmawia z autorką nie tylko o jej nagradzanych powieściach, ale także o innych tekstach pisarki, poświęconych m. in. sytuacji osób LGBTQ+ w Polsce oraz szeroko rozumianej różnorodności.

 

Dorota Kotas urodziła się w 1994 roku, studiowała socjologię stosowaną i antropologię społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką powieści i reportaży, bierze również udział w projektach artystycznych i teatralnych. Za debiutancką powieść „Pustostany” otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia i Nagrodę Conrada. Jej najnowsza książka, „Cukry”, została pozytywnie przyjęta zarówno przez czytelników jak i krytyków.

 

„To, o czym pisze Kotas, to nie tylko inność wynikająca z przypadłości, ale też inność z wyboru – autorka-bohaterka od dziecka przecież walczy o to, żeby być inną „niż wszyscy by chcieli”, jest awanturnicą i anarchistką. To jasne, że Kotas jak chyba nikt zapisuje inność, o której tyle opowiadamy i filozofujemy – na ogół nudno. Ona mówi, że tak już jest, można żyć, tworzyć i nosić na piersi order Aspergera”. – recenzuje Piotr Mitzner (www.magazynwizje.pl)

Filia Biblioteka pod Żółwiem
Data wydarzenia