Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską, połączone z promocją książki „Sydonia”

Zapraszamy na spotkanie z Elżbietą Cherezińską. Będzie to spotkanie promujące jej najnowszą książkę „Sydonia”, która ukazała się 21 lutego.

 

Spotkanie poprowadzi Elżbieta Żukowska.

 

Elżbieta Cherezińska – z wykształcenia teatrolożka, specjalizuje się w powieści historycznej. Zadebiutowała w 2005 roku napisaną wspólnie z Szewachem Weissem literacką biografią ambasadora – „Z jednej strony, z drugiej strony”. Tematykę Holokaustu kontynuowała w „Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum”. II wojnie światowej poświęciła cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem „Legion”, powieść uderzającą w czarną legendę Brygady Świętokrzyskiej. Świetne recenzje zebrał „Turniej Cieni”, epicka opowieść o XIX – wiecznej grze wielkich mocarstw.

 

Największą popularność przyniosły jej jednak cykle powieści średniowiecznych: „Północna droga” (czterotomowa opowieść o Skandynawii w czasach wikingów), „Harda”, „Królowa” – powieści o Świętosławie, córce Mieszka I, królowej czterech tronów (wkrótce zadebiutuje na rynku amerykańskim) i oraz pięciotomowy cykl „Odrodzone Królestwo” opowiadający o końcu rozbicia dzielnicowego i drodze na tron Władysława Łokietka.

 

Od 2021 roku powieści Harda i Królowa obecne są na rynku amerykańskim, jako „The Widow Queen” i „The Last Crown”.

 

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Filia Biblioteka Manhattan
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00
na obrazku widoczna jest okładka książki Sydonia