Spotkanie autorskie z Jackiem Krenzem i promocja książki „Latem w Jastarni”

W ramach Festiwalu „Senior z pasją-tydzień spotkań w bibliotece” zapraszamy na spotkanie autorskie z Jackiem Krenzem. Autor opowie o swojej najnowszej książce „Latem w Jastarni”.

 

 

Książka „Latem w Jastarni” jest opowieścią o młodzieńczych wakacjach w Jastarni, cudownej krainie przygód i beztroskiej szczęśliwości, choć, jak to w życiu bywa, kryjącej też wątki poważniejsze. Przywołuje świat dziecięcych zabaw, przyjaźni i pierwszych uczuciowych zauroczeń. Opowiada o tamtych rozmowach, lekturach, tańcach i muzyce. Książka w formie albumu jest bogato ilustrowana – akwarelami autora oraz fotografiami z dawnych, opisywanych lat.

 

 

Autor Jacek Krenz, to architekt, malarz, profesor Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Prowadzi badania na temat warstwy znaczeniowej współczesnej architektury. Jest współzałożycielem Wioski Artystycznej Wdzydze, członkiem SARP oraz Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Jego twórczość w dziedzinie rzeźby, ceramiki i malarstwa była prezentowana na wystawach w kraju i za granicą m.in. w Royal Watercolour Society w Londynie, oraz w galeriach w Portugalii, Irlandii, Chorwacji, Włoszech i in.

Filia Filia Gdańska
Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
17:30
na zdj autor Jacek Krenz