Spotkanie autorskie z Joanną Brezą

„Moja Wróblewskiego” to debiutancki zbiór opowiadań Joanny Brezy oraz druga książka z Serii Wydawniczej WiMBP w Gdańsku.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Brezą do Biblioteki Manhattan 25 stycznia o godzinie 17:30.

 

„Moja Wróblewskiego” tworzą krótkie teksty, których głównym bohaterem jest mała uliczka w pobliżu Politechniki Gdańskiej, po obu stronach zabudowana szeregowymi domkami z czerwonej cegły. Autorka wspomina swój mały świat z dzieciństwa i lat młodzieńczych w Gdańsku-Wrzeszczu.
„Mieliśmy drewnianą furtkę z herbem Gdańska. Od furtki do drzwi wejściowych prowadziła pergola obrośnięta dzikim winem. Cały domek też był opleciony dzikiem winem. Na drzwiach kołatka z głową lwa, a w ogródku bez.”

 

wroblewski_0.jpg

 

Joanna Breza urodziła się kilka lat po wojnie. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Rzeźby). W okolicach Londynu dorabiała nosy i inne brakujące części ciała rzeźbom stojącym w pałacowych ogrodach. W Londynie pracowała w fabryce cekinów – Brody House. W Warszawie projektowała pluszowe zabawki dla spółdzielni „Miś”. Ilustrowała też książki dla dzieci. Wykonała kilka rzeźb, które stoją w warszawskich parkach. Ślady jej artystycznych działań można znaleźć w kościołach archidiecezji warszawskiej. Od dwudziestu lat mieszka nad jeziorem Wdzydze.

Filia Biblioteka Manhattan
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17:30