Spotkanie autorskie z Maciejem Marciszem

Zapraszamy na spotkanie z autorem i promocję Jego najnowszej "Książki o przyjaźni".

Zobaczysz, przyjdzie taki czas, że prawdziwych przyjaciół policzysz na palcach jednej ręki.

 

– powiedzenie naszych rodziców

 

Kasia, Michał i Dorota znają się od zawsze. Ich przyjaźń przetrwała kilkanaście lat, przeprowadzki do odległych miast, a nawet coraz bardziej rozjeżdżające się życiowe wybory. Gdy jednak skrzętnie skrywana tajemnica wycieka na grupowym czacie, los relacji zaczyna wisieć na włosku. Czy nasi rodzice mieli rację, mówiąc, że w pewnym wieku prawdziwych przyjaciół policzymy na palcach jednej ręki?

 

„Książka o przyjaźni” to powieść o więzach mocniejszych niż miłość, powołaniu i rozczarowującej dorosłości. O tym, kim chcemy się stać dzięki najbliższym ludziom i o codziennych kompromisach, które oddalają nas od wyobrażeń o nas samych, aż do momentu, kiedy stajemy się zupełnie do nich niepodobni. O wielkiej niewiadomej, którą jest nasze życie – do czasu, kiedy przestaje nią być. Maciej Marcisz wnikliwie i z humorem opowiada historię poznawania i tracenia przyjaciół. Od nastoletnich egzaltowanych listów, przez studia, aż po klucze do własnego mieszkania, autor prowadzi czytelniczki i czytelników przez kolejne etapy życia bohaterów – dzisiejszych trzydziestolatków.

 

„Książka o przyjaźni” to podróż przez formacyjne doświadczenia trójki przyjaciół – pierwsze miłości, noce spędzone na rozmowach i lekturach, wstyd i samoakceptację, historyczne wydarzenia oraz muzyczne festiwale. To opowieść o głosach przyjaciół, które zostają w naszych głowach nawet wtedy, kiedy oni już dawno zniknęli z naszego życia.

 

 

tn_marciszksiazkaoprzyjazni.png

 

 

Ironiczna, przenikliwa i szczera do bólu. Nowa powieść autora bestsellerowych „Taśm rodzinnych” – „Książka o przyjaźni” Macieja Marcisza – już od 10 listopada w księgarniach.

 

Marcisz1_fot. Kuba Celej_0.jpg

 

Maciej Marcisz – ur. w 1988 roku. Od dekady pracuje w branży wydawniczej, od pięciu lat w Grupie Wydawniczej Foksal. Razem z przyjaciółką prowadzi Nowy Klub Czytelniczy. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i PWSFTViT w Łodzi. Pochodzi z małego miasta, mieszka w Warszawie. Jego pierwsza książka, „Taśmy rodzinne” (2019, W.A.B.) stała się jednym z najczęściej komentowanych debiutów ostatnich lat.

 

Rozmowę z autorem poprowadzi Anna Burzyńska

 

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc przyjmujemy zapisy.

(osobiście w bibliotece, telefonicznie: 58 344-02-59 lub mailowo: )

 

 

„Książka o przyjaźni to pocztówka z dorastania, na której wielu z nas zobaczy siebie; to trzy przeplatające się historie, które wspólnie tworzą niezwykle trafne studium dojrzewania, poszukiwania własnej tożsamości i zarządzania bliskością drugiego człowieka. Swoją drugą książką Marcisz udowadnia, że jest wnikliwym obserwatorem rzeczywistości i niezmiernie utalentowanym pisarzem”.

Janina Bąk

 

„Wiele jest powieści o miłości, ale zaskakująco niewiele o naturze przyjaźni. Od nastoletnich egzaltowanych listów przez studia aż po klucze do własnego mieszkania – autor prowadzi nas przez kolejne etapy życia bohaterów i zadaje czytelnikowi jakże ważne pytanie: czy przyjacielskie relacje nastolatków mają szanse przetrwać spotkanie z dorosłością? Książka o przyjaźni to dowcipna, nostalgiczna, przenikliwa powieść, która zostaje z czytelnikiem na długo”.

 

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk

 

„Jak mówi jedna z bohaterek tej powieści, przyjaźń jest trudna do opisania. Nie jest przecież tak ekscytująca jak zakochanie, miłość czy rozstanie, więc często stanowi drugi plan książki. Tym razem jednak to właśnie przyjaźń jest głównym wątkiem. Maciek Marcisz stworzył historię o relacji trójki milenialsów, a także znakomicie oddał ducha tego pokolenia”.

 

-Marika Feldy

 

„O czym jest Książka o przyjaźni? Odpowiedź nie jest taka łatwa, jak mogłoby się wydawać. To powieść o dorastaniu, relacjach, odkrywaniu siebie i pisaniu. Mówi się, że przyjaciele to rodzina, którą sami sobie wybieramy. Autor rozprawia się z tym mitem i pokazuje, że toksyczne relacje da się stworzyć również z tymi, których nazywamy przyjaciółmi; z tymi, których sami sobie wybraliśmy – nawet jeśli teraz nie pamiętamy już dlaczego”.

– Ola Gonder

 

„Ta książka to nostalgiczna podróż przez inicjacje, wstydliwe momenty, aspiracje, które łączy bezpretensjonalność i poczucie, że przyjaźń trwa dłużej, niż nam się wydaje”.

– Anna Cieplak

 

„Książka o przyjaźni to dowcipna, nostalgiczna, przenikliwa powieść, która zostaje z czytelnikiem na długo”.

– Katarzyna Czajka-Kominiarczuk

Filia Biblioteka Kolonia
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00