Spotkanie autorskie z Magdaleną Żelazowską

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Żelazowską, autorką książki "Nowy Jork. Opowieści o mieście" połączone z pokazem slajdów i prelekcją na temat życia w Stanach Zjednoczonych!

Nowy Jork to miasto przyciągające od początku swojego istnienia odważnych, zdeterminowanych i nietuzinkowych ludzi. Ci, którzy mieli odwagę tu przyjechać i zacząć nowe życie, stworzyli miejsce absolutnie wyjątkowe, od wieków poruszające masową wyobraźnię. Oprócz przeprowadzki i stopniowego zatapiania się autorki w fascynującą, a czasem zaskakującą codzienność Wielkiego Jabłka książka opisuje nowojorczyków, najciekawsze fakty z historii metropolii, najpiękniejsze budynki. Przedstawia też najbardziej spektakularne oraz inspirujące nowojorskie kariery i kobiece życiorysy. Pokazuje najsłynniejsze sklepy, smaki prosto z ulic, uroki różnych pór roku, ale także to, co drażni oraz uwiera w mieście marzeń. Przypomina nastrojowy spacer z autorką, która, zauroczona miastem, snuje o nim fascynujące historie. „Nowy Jork. Opowieści o mieście” to zapis codziennego życia w jednej z najbardziej ekscytujących metropolii świata.

 

„O Nowym Jorku nakręcono setki filmów, napisano tysiące książek, opublikowano dziesiątki tysięcy artykułów. Niemal wszystko, co było tam do odkrycia, zostało już odkryte. Na Nowy Jork można jednak spojrzeć w oryginalny, intrygujący i niecodzienny sposób – tak jak zrobiła to Magdalena Żelazowska w napisanej z polotem i lekkością książce Nowy Jork. Opowieści o mieście. Choć sam byłem w Nowym Jorku dziesiątki razy, dzięki jej lekturze na nowo odkryłem to niezwykłe miasto.” – Marek Wałkuski, dziennikarz Polskiego Radia, wieloletni korespondent w USA.

 

Spotkanie odbędzie się 9 czerwca 2022 o godz. 18:00 w American Corner Gdańsk – Targ Rakowy 5/6.

Wydarzenie w języku polskim. Wstęp bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.

 

O autorce:

 

Magdalena Żelazowska – pisarka, dziennikarka, podróżniczka. Autorka książek Nowy Jork. Opowieści o mieście, Zachłanni o pokoleniu “słoików” oraz Hotel Bankrut o kryzysie ekonomicznym. Nakładem wydawnictwa National Geographic ukazał się jej zbiór rozmów z polskimi emigrantkami pt. Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata. Jej artykuły ukazują się w wielu magazynach i portalach, takich jak Twój Styl, Podróże, Poznaj Świat, Wirtualna Polska, Onet, Interia, Styl.pl i innych. Prowadzi blog zelazowska.pl. W 2018 r. zamieszkała w USA. Obecnie pracuje nad książką o Stanach Zjednoczonych.

 

Magdalena Żelazowska.png

Filia American Corner Gdańsk
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00