Spotkanie autorskie z Michałem Kolanko

Zapraszamy na spotkanie z Michałem Kolanko, reporterem dziennika Rzeczpospolita, promujące jego książkę "Game changer. Za kulisami polityki."

Polska polityka – co i kto decyduje o zwycięstwie lub klęsce?

 

„Nie powinno się ujawniać, jak robi się kiełbasę i politykę” – miał powiedzieć niegdyś kanclerz Niemiec Otto von Bismarck. Jednak to, co ukryte, ciekawi najbardziej.

 

W książce „Game changer” zaglądamy do wnętrza politycznej maszynki. Politycy i stratedzy, spin doktorzy i marketingowcy, naukowcy i eksperci od mediów opowiadają, jak wygląda prawdziwa polityka. Ujawniają swoje sekrety oraz to, co działo się poza światłem reflektorów, z dala od kamer, w kluczowych momentach krajowej polityki ostatnich 30 lat. Prowadzą nas od historii o „dziadku z Wehrmachtu” przez wszystkie zwroty, zmiany sojuszy, kluczowe chwile i debaty oraz kampanie, które zdecydowały o tym, że polska polityka wygląda tak jak teraz. Przedstawiają też najważniejsze trendy i zmiany, które kształtują obecny świat – w tym wpływ na polską politykę mediów społecznościowy

ch i pandemii. W książce padają również pytania o to, jak politykę zmieni agresja Rosji na Ukrainę.

W 14 wywiadach o sekretach polityki oraz o tym, jak wygrywać wybory, mówią m.in. Adam Bielan, Sławomir Nowak, Jacek Protasiewicz, Marcin Mastalerek, Tomasz Karoń, Krzysztof Janik, Cezary Tomczyk, Jarosław Flis i Maciej Gdula.

 

Michał Kolanko (rocznik 1985) – dziennikarz polityczny. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od blisko 10 lat zajmuje się polityką. Najpierw jako bloger, później jako dziennikarz i analityk. Od 2017 roku reporter dziennika „Rzeczpospolita”. Poza polityką, która fascynuje go i pochłania na co dzień, interesuje się fotografią, a w wolnych chwilach ogląda seriale.

Filia Filia Naukowa
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00