Spotkanie autorskie z Piotrem Borlikiem

Nie ma lepszego miejsca na letnią przechadzkę niż Park Oliwski, a po spacerze zapraszamy do Biblioteki Oliwskiej na spotkanie z Piotrem Borlikiem, który wykorzystuje trójmiejską scenerię w swoich kryminałach. Jeśli interesuje Was, jak powstaje literacki obraz znanych nam miejsc, zarezerwujcie czas 14.06 o godzinie 18.00. Do zobaczenia w Bibliotece Oliwskiej!

O Autorze:

 

Specjalizuje się w tematyce kryminalnej. Dotychczas wydał dziewięć powieści oraz kilkanaście opowiadań. Jego debiutancka książka „Teatr lalek” ukazała się nakładem wydawnictwa Videograf w 2017 roku. Kolejne książki wydało wydawnictwo Prószyński i S-ka.

 

Literacko debiutował w roku 2014 opowiadaniem miesiąca w czasopiśmie „Chimera”. Od tamtego czasu publikował wielokrotnie, został laureatem trzech konkursów literackich.

 

Jest pomysłodawcą oraz redaktorem prowadzącym konkursu literackiego na antologię grozy „Zapomniane historie”.

 

Prawa do ekranizacji trylogii powieści „Boska proporcja”, „Materiał ludzki” oraz „Białe kłamstwa” (z fabułą w Trójmieście oraz w kaszubskiej miejscowości) zostały sprzedane polskiemu producentowi.

Fabuła większości wydanych powieści zlokalizowana jest w Trójmieście, głównie w Gdańsku, jego miejscu zamieszkania. Udziela się również w licznych wydarzeniach kulturalnych Pomorza, jak na przykład spacer z czytelnikami po Parku Oliwskim w Gdańsku (gdzie częściowo zlokalizowana jest fabuła książki „Boska proporcja”), spotkania z czytelnikami w trójmiejskich bibliotekach, udział w Nadmorskim Plenerze Czytelniczym w Gdyni, czytanie literatury dziecięcej podczas Jarmarku Dominikańskiego w ramach akcji „Tata mi czyta”.

 

Jest mistrzem Holandii oraz laureatem trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych, co nie pozostało bez wpływu na jego kryminalny debiut.

 

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Wszystkie książki, które kochacie. Projekt opiera się na wykorzystaniu zainteresowań czytelniczych do promowania literatury i jej kulturotwórczej roli.

 

Biogram pochodzi z materiałów odautorskich.

Filia Biblioteka Oliwska
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00