Spotkanie autorskie z Wiktorią Bieżuńską

Premierowe spotkanie wokół książki „Przechodząc przez próg, zagwiżdżę”

28 czerwca (wtorek) o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z debiutantką Wiktorią Bieżuńska wokół książki „ Przechodząc przez próg, zagwiżdżę” (Wydawnictwo Cyranka) do Biblioteki pod Żółwiem.

 

Bohaterka tej książki nie należy do siebie. Nie ma imienia, prawa do własnego ciała, jej zdanie się nie liczy. Mała dziewczynka zepchnięta na margines spraw dorosłych jest wciągana w środek rodzinnego dramatu jako narzędzie szantażu, czy rekwizyt w teatrze pozorów. Mimo to bohaterka-narratorka stale siebie opowiada. Odzyskuje podmiotowość dzięki językowi i wyobraźni, które dają napęd doświadczeniu – głównie cierpienia i bólu, ale też przyjemności i zdumienia światem. Bo to jest powieść o zdumieniu światem.

 

Wiktoria Bieżuńska mieszka w Gdańsku. W 2020 roku fragment jej powieści ukazał się w Magazynie Wizje, wzbudzając zainteresowanie czytelniczek i czytelników. Dwa lata później jej debiut ukaże się nakładem Wydawnictwa Cyranka. „Przechodząc przez próg, zagwiżdżę” to kolejna pozycja z tego wydawnictwa, która ma szansę namieszać w polskiej literaturze. Kameralna, niezwykle mocna i delikatna zarazem opowieść o dziecku, które musi dorosnąć w świecie, w którym jest postacią epizodyczną.

[Informacje o książce – Wydawnictwo Cyranka]

 

Wiktoria Bieżuńska – urodzona na tzw. Ziemiach Odzyskanych. Mieszka w Gdańsku Wrzeszczu, dzielnicy, w której żyli Günter Grass i Sat-Okh. W przyszłości zamierza poszerzać swój biogram o kolejne fakty.

Premierowe spotkanie wokół książki „Przechodząc przez próg, zagwiżdżę” poprowadzi Barbara Piórkowska.

Filia Biblioteka pod Żółwiem
Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
18.00