Spotkanie autorskie z Witem Szostakiem

„(...)zmysłowa i cielesna niedopowiedziana i bezkompromisowa nieoczywista i prawdziwa ta książka jest jak kobieta" – Wydawnictwo Powergraph o najnowszej książce Wita Szostaka

Wielu czytelników z niecierpliwością czekało na tę książkę – równie wielu nie może doczekać się spotkania z autorem. „Szczelinami” już niedługo rozniesie zapach świeżości na półkach z bibliotecznymi nowościami, a Biblioteka Pod Żółwiem zaprasza na spotkanie z Witem Szostakiem, które odbędzie się 13.06.2022 r. o godz. 18:30. Z autorem rozmawiać będzie Dorota Karaś.

 

O książce napisali m.in.:
„Wit Szostak stworzył antologię wierszy nieistniejącej poetki, w których można odczytać jej artystyczną biografię i być może dostrzec w szczelinach twarde, konkretne doświadczenia życia. Jest to książka więcej niż brawurowa”.
Olga Wróbel, „Gazeta Wyborcza”

 

„Wit, to ja Ci publicznie odpiszę – to jest doskonała książka, gratuluję!”
Wojciech Szot, „Zdaniem Szota”

 

Wit Szostak – autor powieści, opowiadań i dramatów. Jego książki były nominowane do Nagrody Literackiej Nike (Fuga, 2012) i do Paszportów Polityki (Sto dni bez słońca, 2014). Szostak mieszka w Krakowie z żoną i trójką dzieci. Jako Dobrosław Kot publikuje teksty filozoficzne.

 

Dorota Karaś – dziennikarka gdańskiego oddziału “Gazety Wyborczej”, na co dzień zajmuje się tematyką społeczną, historyczną i kulturalną. Autorka książek reporterskich „Walentynowicz. Anna szuka raju”, „Szafa, czajnik, obwodnica. Rozmowy z obcokrajowcami” i biografii „Cybulski. Podwójne salto”. Laureatka nagrody im. Bolesława Michałka za najlepszą książkę filmową w 2016 roku, nagrody czytelników w konkursie Grand Press – Reporterska Książka Roku, Splendor Gedanensis oraz nagrody specjalnej Marszałka Województwa Pomorskiego w Dziedzinie Kultury za 2020 r.

Filia Biblioteka pod Żółwiem
Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
18:30