SPOTKANIE ODWOŁANE // Skandynawia – Parki narodowe i rezerwaty przyrody

Biblioteka Brzeźno zaprasza na spotkanie z Andrzejem Garskim - autorem przewodnika "Skandynawia - Parki narodowe i rezerwaty przyrody. W programie pokaz filmów i zdjęć z najpiękniejszych miejsc Skandynawii. Będzie również pokazany film z pobytu w osadzie Saamów.

SPOTKANIE ODWOŁANE!   

 

W 2017 roku ukazało się drugie wydanie jedynego polskiego przewodnika po szlakach turystycznych w najpiękniejszych parkach narodowych i rezerwatach przyrody Skandynawii. Coraz więcej osób odwiedza Skandynawię, aby wędrować w otoczeniu dzikiej przyrody, której w Europie jest coraz mniej. Do tego bardzo pomocny będzie przewodnik opisujący wybrane, najbardziej atrakcyjne rejony Skandynawii.

 

Przyroda dalekiej północy bardzo różni się od polskiej. Nie wszędzie przydadzą się doświadczenia z wędrówek po naszych górach. Jest to zupełnie inny świat, często daleko od cywilizacji. Dlatego potrzebna jest podstawowa wiedza, jak należy się do takich wędrówek przygotować. Jest też dodatkowy bonus przebywania z dala od cywilizacji, nie ma gdzie wydać pieniędzy.

 

Po wyczerpaniu pierwszego wydania przewodnika, otrzymywałem prośby od internautów o pomoc w zdobyciu przewodnika w jakiejkolwiek formie. Opracowałem więc drugie wydanie, uaktualnione i rozszerzone o trzy bardzo atrakcyjne parki narodowe.

 

Warto zwrócić uwagę na rozdział Saami – autochtoniczny lud północy. Są tu zawarte informacje, które zebrałem kilka lat temu w czasie wizyt w osadach Saamów. Informacje na temat Saamów, Sápmi i Laponii są uzyskane bezpośrednio od rodowitych mieszkańców tych ziem. Dowiemy się, dlaczego niewłaściwe jest określenie Lapończyk, a właściwe Saami. Większość podróżników nie zadało sobie trudu sprawdzić gdzie leży Laponia i mówią, że byli w Laponii w Norwegii. Dlaczego, o tym dowiemy się w czasie spotkania z autorem książki.

 

 

Nowe wydanie przewodnika zawiera:

 

25 PARKÓW

 

24 REZERWATY

 

57 MAPEK

 

450 ZDJĘĆ

 

Filia Biblioteka Brzeźno
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17.30