Spotkanie poetyckie „Bliskie spacery, dalekie podróże”

Serdecznie zapraszamy na rozmowę z dwiema wyjątkowymi poetkami – Grażyną Brylską oraz Mirą Kieniewicz Kopcińską. Spotkanie poprowadzi Ewa Banasiak.

Zbliżające się wtorkowe popołudnie w Filii Gdańskiej będzie doskonałą okazją nie tylko do wysłuchania utworów poetyckich zaprezentowanych przez same Autorki, ale również, a może przede wszystkim, do dyskusji o znaczeniu poezji w życiu i pasji do jej tworzenia. Jeśli szukacie twórczej inspiracji i chcecie miło spędzić letnie popołudnie w

sercu Gdańska – zapraszamy do biblioteki przy ul. Mariackiej 5 lipca 2022 r. o godz. 17:00.

 

 

Nasi Goście:

 

Ewa Banasiak – rodowita gdańszczanka. Jest współzałożycielką Koła Grodzkiego PTTK, propagatorką idei wolontariatu wśród seniorów. Laureatka prestiżowego wyróżnienia nadawanego przez Prezydenta Miasta, Stowarzyszenia Seniorów „Starsi” i Prezesa Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, dla najaktywniejszej seniorki w woj. pomorskim i najaktywniejszej wolontariuszki w Gdańsku. Wyróżniona została szeregiem dyplomów i odznak honorowych PTTK. Autorka publikacji w Pomorskim Kwartalniku Turystyczno-Krajoznawczym „Jantarowe Szlaki”. Prowadząca i uczestnicząca w wieczorach autorskich, organizowanych przez Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki i gdańskie biblioteki. Bierze czynny udział w spotkaniach poetyckich w Stowarzyszeniu „Nasz Gdańsk”. Autorka szkiców osobowych twórców poetyckich spotkań tematycznych. Pasjonatka poezji lirycznej.

 

 

Grażyna Brylska – mieszkanka gdańskiego Przymorza, emerytowana funkcjonariuszka Straży Granicznej, autorka dwóch tomików: „Pejzaż z jarzębiną” (2014) i „Moje impresje” (2018) – wydanych przez Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki. Kolejne wiersze są zawarte w antologiach: „Gdański Bukiet na 15-lecie” (2016) oraz „Solidarni w miłości (2019) – edytowanych przez Stowarzyszenie „Nasz Gdańsk”. W 2017 r. ukazał się zbiór Gdańskiego Klubu Poetów, w którym zamieszczone są jej liryki. Ponadto autorka swoje utwory publikuje w miesięczniku „Nasz Gdańsk”, a także na stronie internetowej Koła Grodzkiego PTTK w Gdańsku .

 

 

 

Mira Kieniewicz Kopcińska  – aktorka, wokalistka, kompozytorka, poetka, prozaik, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale Wokalno-Aktorskim. Pierwszy tomik jej poezji ukazał się w roku 2015 wydany przez GTPS w Gdańsku. Z jej poezją można zapoznać się również w biuletynie częstochowskim „Galeria Literacka” (2016), w antologii antywalentynkowej „Kochaj albo…” wydanej przez Gdański Klub Poetów 2017r,oraz w internetowej gazecie „wobec”. Jest również założycielką Kabaretu Literackiego „Lata 20-te lata 30-te”(2017) oraz inicjatorką programów słowno-muzycznych w Galerii Punkt przy GTPS – ostatni program o Chopinie „Zanurzony w miłości”.

 

Filia Filia Gdańska
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17.00