Spotkanie w Manhattanie ze Zbigniewem Zamachowskim

Cykl „Spotkanie w Manhattanie" to spotkanie ze znanymi i cenionymi artystami.

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z aktorem Zbigniewem Zamachowskim 23 września o godzinie 17:30.

Zbigniew Zamachowski to jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Ma na swoim koncie około 150 ról filmowych. Debiutował rolą Ryśka w „Wielkiej majówce” Krzysztofa Regulskiego w 1981 roku. Następnie zagrał w kultowych filmach najlepszych reżyserów: Kazimierza Kutza, Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Wajdy, Jacka Borowskiego, Macieja Wojtyszki, Filipa Bajona, Wojciecha Marczewskiego i innych. Najbardziej znane role to: książę Bulbo w filmie „Pierścień i róża”, Seweryn w „Zabij mnie glino”, Artur w „Dekalogu X”, Behemot w Mistrzu i Małgorzacie, Karol w „Trzech kolorach”, Dudek w „Pułkowniku Kwiatkowskim”, Michał Wołodyjowski w „Ogniem i mieczem”, Jaskier w filmie Wiedźmin, Jasiek w „Zmruż oczy”.
Zbigniew Zamachowski jest także aktorem teatralnym. Przez wiele lat związany był z Teatrem Studio w Warszawie. Obecnie pracuje w Teatrze Narodowym i wykłada piosenkę aktorską w warszawskiej Akademii Teatralnej.

Oprócz aktorstwa jest kompozytorem i autorem tekstów piosenek. Za pracę artystyczną został doceniony licznymi nagrodami.

Partnerem spotkania oraz cyklu „Spotkanie w Manhattanie” jest Centrum Handlowe Manhattan.

Filia Biblioteka Manhattan
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17:30
Zbigniew Zamachowski trzymający gitarę