Spotkanie z autorką „Literackich przystanków”

Zapraszamy na rozmowę z Renatą Gröger-Kanią, autorką publikacji o ciekawych książkach i ich autorach, w tym wielu trójmiejskich.

29 września filia biblioteki na Mariackiej stanie się wyjątkowym przystankiem w podróży literackiej Renaty Gröger-Kani, która przez lata jako bibliotekarka i propagatorka polskiej kultury spotykała wielu interesujących ludzi, także gdańszczan. Jest to wyjątkowy krąg ludzi, bardzo znanych lub czasem w ogóle nie, a spotkanych i opisanych w nietypowych momentach i sytuacjach. Wszyscy oni obdarowali autorkę książką z dedykacją.

Zapraszamy na rozmowę, którą poprowadzi znana i ceniona dziennikarka Wybrzeża – Gabriela Pewińska-Jaśniewicz, zaangażowana w tworzenie tygodnika oraz portalu „Zawsze Pomorze”.

Spotkanie odbędzie się 29 września 2022 r. o godz. 17:30.

O treści: „Literackie przystanki” są zbiorem refleksji, wrażeń i uwag autorki ze spotkań z wyjątkowo ciekawymi ludźmi różnej płci, w różnym wieku, o różnorodnych profesjach, pasjach i dokonaniach, a także doświadczeniach życiowych. W czasie prywatnych i służbowych podróży literackich przez dwa kraje, na przestrzeni prawie 50 lat poznała i opisała wielu pisarzy, poetów, naukowców, polityków, tłumaczy, działaczy społecznych, wydawców itp. Są wśród nich m. in. Paweł Adamowicz, Stefan Chwin, Anna Czekanowicz, Gunter Grass, Aleksander Jurewicz, Stanisław Rosiek czy Prezydent Lech Wałęsa, który osobiście odebrał książkę autorki, tym razem z jej dedykacją.

 

Zawsze Pomorze | Zawsze Pomorze

Filia Filia Gdańska
Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
17.30