Spotkanie z Jerzym Kiszkisem i promocja książki Mariusza Szmidki „Winiarska i Kiszkis. W słowie są piękno i siła…”

„Winiarska i Kiszkis. W słowie są piękno i siła…”

To książka otwierająca nową serię wydawniczą „Wybitni Pomorzanie”, prezentującą sylwetki znamienitych artystów, przedsiębiorców i polityków Pomorza.

 

Jerzy Kiszkis wspomina wspólne życie aktorskie z żoną, Haliną Winiarską. Opowiada też, co zapewne będzie równie interesujące dla czytelników, o prywatnych i społecznych zmaganiach, podejmowanych od lat 70. w walce o wolną, samorządną Polskę. Obecność Haliny Winiarskiej wyraża się we wspomnieniach zaczerpniętych z książki Życie dla wartości.

Publikację wzbogacają liczne zdjęcia z prywatnych archiwów aktorskiej pary oraz rozważania Jerzego Kiszkisa o etyce, moralności oraz odpowiedzialności za słowo i Ojczyznę.

 

 

Mariusz Szmidka, redaktor i dziennikarz, w latach 2012–2021 redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”. Pomysłodawca i twórca niezależnego portalu www.zawszepomorze.pl i tygodnika „Zawsze Pomorze”, współautor licznych publikacji, m.in. albumu Kaszubi w Ziemi Świętej, Wokół Jezior Raduńskich oraz pomysłodawca i redaktor leksykonu Poczet samorządowców województwa pomorskiego 1990–2019. Uhonorowany wieloma nagrodami, medalami i wyróżnieniami, m.in. Honorowym Medalem Europejskim, Złotym medalem za zasługi dla Pracodawców Pomorza, najwyższym wyróżnieniem marszałka województwa pomorskiego „Nihilo nihil fit”, statuetką Bursztynowego Drzewa i tytułem Ambasadora Kaszub.

 

 

Rozmowę poprowadzi red. Gabriela Pewińska.

 

 

Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książki w promocyjnej cenie.

 

 

Patronat medialny:

  •  Zawsze Pomorze

 

Organizatorzy:

  • Wydawnictwo Region
  • WiMBP

 

 

 

 

 

 

 

Filia Filia Gdańska
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17:30
Na zdjęciu zaprezentowana jest okładka książki Mariusza Szmidki pt. „Winiarska i Kiszkis. W słowie są piękno i siła…”.