Spotkanie z Maciejem Wielobobem

Spotkanie z Maciejem Wielobobem wokół jego książki „Uważność w praktyce. Tradycyjne techniki uważności i medytacji dla współczesnego człowieka”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Maciejem Wielobobem, które odbędzie się 27 czerwca 2023 (wtorek) o godzinie 18:00 w Bibliotece pod Żółwiem. Spotkanie poświęcone będzie jednej z jego książek – „Uważności w praktyce. Tradycyjnym technikom uważności i medytacji dla współczesnego człowieka”.

 

Uważność jest jedną z dróg do zrozumienia swojego miejsca na ziemi. To pewien specyficzny rodzaj koncentracji na tym, co „tu i teraz”, a także przeżycie mistyczne, którego najwyższą formą jest odczucie istoty własnej Obecności. Świadome praktykowanie uważności pozwala nam dotrzeć do niedefiniowalnych pokładów swojego człowieczeństwa, a w konsekwencji prowadzić na co dzień pełniejsze, bardziej harmonijne życie. Ale nie ma się co oszukiwać: w dzisiejszym świecie nie jest to takie proste. Dlatego właśnie warto zapoznać się z książką Macieja Wieloboba „Uważność w praktyce. Tradycyjne techniki uważności i medytacji dla współczesnego człowieka”, który proponuje konkretne techniki zwiększania swojej uważności, a także jasno i otwarcie pisze o tym, jak je praktykować i jak dzięki nim zaakceptować rzeczywistość.

 

[Źródło: wydawca książki: Wydawnictwo SENSUS]

 

 

Maciej Wielobób, znany też wśród sufich jako murshid Shams. Nauczyciel medytacji i jogi, suficki murshid, wykładowca, autor 9 książek. „Przekazuję głębię tradycyjnych ścieżek mistycznych w sposób praktyczny, zrozumiały i użyteczny dla współczesnego człowieka, tak by uczestnicy moich wykładów i warsztatów oraz moi czytelnicy mogli uwalniać się od napięcia, doświadczać wewnętrznego spokoju, uczyć się uważności i wykorzystywać pełnię swoich możliwości.”

https://maciejwielobob.pl/maciej-wielobob/

 

Prowadzenie spotkania:

Magdalena Dietrich. Psychoterapeutka i psycholog, trenerka umiejętności psychologicznych. Absolwentka psychologii Uniwersytetu SWPS, Studium Terapii Uzależnień oraz kursów przygotowujących do pracy terapeutycznej i szkoleniowej. Założycielka Centrum Psychoterapii i Rozwoju Ku Sobie. Wykładowczyni na Uniwersytecie SWPS. Joginka.

Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00