Spotkanie z Małgorzatą Rejmer

Gdańska premiera „Ciężaru skóry” – najnowszej książki Małgorzaty Rejmer

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Rejmer, które odbędzie się 16 listopada 2023 (czwartek) o godzinie 18:00 w Bibliotece pod Żółwiem. Spotkanie poświęcone będzie ostatniej książce Rejmer, „Ciężarowi skóry”.

 

Po rozmowie odbędzie się spotkanie Gdańskiego Klubu Książki, w którym uczestniczyć będzie również autorka.

 

 

Ciało, trauma, magia. Codzienna groza życia i marzenia o wolności.
Autorka głośnych reportaży o Bałkanach powraca do prozy.

 

Polska, Albania, Kosowo. Graniczne sytuacje zamknięte w dziesięciu zmysłowych opowieściach – o wyobcowaniu i szukaniu bliskości, o przemocy i codziennych klęskach. O tym, jak słabi mogą poczuć się silni, a odrzuceni – znaleźć miłość.

 

„Ciężar skóry” to mroczne baśnie dla dorosłych, które zbaczają z torów realizmu i pozwalają spojrzeć na współczesnego człowieka z nowej, często zaskakującej perspektywy. Wytrącają ze strefy komfortu i zmuszają do zastanowienia się nad kwestiami, których w rutynie codziennego życia wolimy nie dostrzegać.

 

Żonglując stylami, Rejmer kreśli panoramę współczesnych niepokojów, frustracji i pragnień.

 

 

Małgorzata Rejmer (ur. 1985). Pisarka, reporterka i publicystka. Debiutowała w 2009 roku powieścią „Toksymia”, za którą była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody PTWK. Przez osiem lat mieszkała na Bałkanach, czego rezultatem są jej dwie książki reporterskie: „Bukareszt. Kurz i krew” (2013) o Rumunii oraz „Błoto słodsze niż miód” (2018) o Albanii. Za „Bukareszt” Rejmer otrzymała Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej, Nagrodę Literacką Gryfia i Nagrodę TVP Kultura. „Błoto słodsze niż miód” przyniosło jej Paszport „Polityki”, Nagrodę im. Kościelskich i Nagrodę im. Arkadego Fiedlera. Wielokrotnie nominowana, m.in. do nagród Nike, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrody im. Beaty Pawlak, National Geographic Traveler i innych. Wyróżniona tytułem Młodej Ambasadorki Polszczyzny. Jej książki ukazały się w dziewięciu krajach. Mieszka w Warszawie, a sercem na Bałkanach.

Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00