Spotkanie z Marcinem Kruszewskim i promocja książki „Prawo Marcina”

Zapraszamy na pomorską premierę książki Marcina Kruszewskiego „Prawo Marcina”.

 

Prowadząca: Joanna Borowik-Hołubowicz.

 

Dzieci i ryby głosu nie mają? Nie w naszych czasach!  Przyjdź na spotkanie, zdobądź autograf, poznaj swoje prawa i nie pozwól się zmanipulować w szkole!

 

Podczas lekcji skonfiskowano twój telefon? Nauczycielka od fizyki każe ci wyciągnąć kolczyk z nosa pod groźbą uwagi? A może z powodu gadania na lekcji ukarano cię jedynką z matmy? Być może nie wiesz, ale nic z tego nie jest legalne! Marcin Kruszewski, prawnik i twórca profilu Prawo Marcina, nie pozwoli, by brak wiedzy wpakował cię w kłopoty. A wszystko to w przystępnej i zrozumiałej formie, dalekiej od podręcznikowego stylu, który znasz ze szkolnej ławki.

 

Nieważne, czy jesteś uczniem, nauczycielem czy rodzicem — ta książka na pewno przyda się przy najbliższej klasowej dyskusji!

 

Książka opatrzona posłowiem Adama Bodnara.

 

Patroni książki: Przemek Staroń, Instytut Praw Dziecka im. Janusza Korczaka oraz Ja, Nauczyciel.

 

O AUTORZE

 

Marcin Kruszewski – prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, twórca największego profilu prawniczego w Polsce, na którym codziennie opowiada o prawach ucznia. TikToker roku 2023 wg. See Blogers. W ostatnich dwóch latach jego konto było najszybciej rozwijającym się profilem na platformie. W młodości był tym uczniem, który wykłócał się z nauczycielem, czy można mu zabrać telefon; dziś wspiera młodzież w walce o ich prawa w domu i w szkole.

 

 

 

Filia Biblioteka Manhattan
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00
okładka ksiażki "Prawo Marcina"