Spotkanie z Marcinem Margielewskim

Poznajcie sekrety Dubaju, o którym szejkowie woleliby milczeć! W ten piątkowy wieczór uchylą się przed Czytelnikami drzwi do tajemniczego arabskiego świata. Naszą bibliotekę odwiedzi Marcin Margielewski - dziennikarz, reportażysta, miłośnik podróży. Jego liczne wyprawy na Bliski Wschód zaowocowały serią bestsellerów o tematyce arabskiej, m.in.: „Byłam arabską stewardesą”, „Zaginione arabskie księżniczki”, „Urodziłam dziecko szejka”.

potkanie poświęcimy najnowszej książce zatytułowanej „Dubaj krwią zbudowany”. Jest to trzecia w kolejności pozycja z cyklu Niewolnicy. Do tej pory ukazały się „Modelki z Dubaju” i „Koszmar arabskich służących”.

 

Co kryje się za luksusowymi, efektownymi budynkami w największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich? Tysiące pracowników budowy – wycieńczeni, a jednocześnie niezauważani przez bogatszą część społeczeństwa i turystów, ryzykują życie pracą w śmiertelnym upale. Oficjalne dane nie wzbudzają niepokoju – o ofiarach śmiertelnych wypadków na budowach mówi się rzadko. Marcin Margielewski dociera jednak do polskiego inżyniera, relacjonującego losy, które podzieliły setki tysięcy budowniczych.

 

small_M. Margielewski 3.png Marcin Margielewski jest z wykształcenia dziennikarzem i reportażystą. Współpracował z takimi czasopismami, jak „Maxim”, „CKM”, „Super Express”, „Gazeta.pl”, jak również z stacją TVP czy Polsat Café. Pełnił także funkcję dyrektora kreatywnego wielu światowych marek, stąd też jego wiedza na temat świata showbiznesu. Inspiracją do napisania książek były podróże na Bliski Wschód.

 

Spotkanie sfinansowane z budżetu Rady Osiedla Przymorze Wielkie.

Filia Biblioteka na Fali
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00