Spotkanie z Michałem Okońskim

Biblioteka Pilotów serdecznie zaprasza na spotkanie z Michałem Okońskim wokół książki „Stałe fragmenty. Piękny i wstrętny. Opowieść o dwóch twarzach futbolu”.

Spotkanie poprowadzi Bartosz Filip.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek.

 

Michał Okoński (ur. 1971) pierwsze kroki w kibicowaniu stawiał na stadionie Okocimskiego, kolejne na Cracovii. Od 1987 roku związany emocjonalnie z londyńskim Tottenhamem, od 1991 roku – emocjonalnie i zawodowo z „Tygodnikiem Powszechnym”. O piłce i nie tylko pisał m.in. we „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Kontekstach”, „Charakterach” i „Kopalni”, za swoje teksty piłkarskie dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii publicystyka (2016, 2018) oraz do Nagrody Mediatory (2018).

W 2011 roku został laureatem Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii „Dziennikarz internetowy – publicystyka” właśnie za bloga „Futbol jest okrutny”. W uzasadnieniu tamtego wyróżnienia napisano: „Michał Okoński wie o tym, że futbol jest okrutny, pełen furii, szowinizmu i nieuniknionej komercjalizacji. Wie także o tym, że piłka nożna, zwłaszcza w jej angielskim wydaniu, to jedno z najpiękniejszych i najbardziej emocjonujących widowisk, jakie człowiek może sobie wymarzyć, to widowisko pełne pasji, energii i wielkich momentów na miarę hollywoodzkiego kina. I obie strony tego sportu – piękna i paskudną – Michał Okoński potrafi pokazać swoim czytelnikom w blogu, który cieszy się ogromną popularnością wśród internautów, niekoniecznie tych, którzy jak autor – kochają futbol”.

 

Wydarzenie jest finansowane z budżetu Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.

 

Fot. Grażyna Makara / Tygodnik Powszechny.

Filia Biblioteka Pilotów
Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
18:00
Fotografia Michała Okońskiego