Spotkanie z Pawłem Radziszewskim

Biblioteka Oliwska to wyjątkowe miejsce, świadczy o tym – (po)między innymi – nadchodzące spotkanie autorskie z Pawłem Radziszewskim, który był kiedyś pracownikiem biblioteki, a dziś powraca jako autor świetnie ocenianej powieści i opowiadań. Spotkanie odbędzie się 11.03 (piątek) o godzinie 18.00, a poprowadzi je Gabriela Szubstarska, która jest poetką należącą do Gdańskiego Klubu Poetów. Zapraszamy wszystkich miłośników literatury!

UWAGA❗ Spotkanie przełożone na datę 11 MARCA 2022 roku❗

 

Pomiędzy to historia opowiedziana przez płonące korzenie starych drzew, w której cygańskie bajki przeplatają się z codziennością, a realizm magiczny z groteską. Bohaterowie mają marzenia, które czasami się spełniają, tylko inaczej, niż to sobie wyobrażali. To opowieść o tym, że prawda bywa nie do zniesienia, nawet jeśli się w nią nie wierzy, i o tym, że czasami dzieją się cuda, które nie są ani złe, ani dobre, tylko takie pomiędzy.

 

Paweł Radziszewski – autor, którego debiutancka książka Pomiędzy zbiera dobre opinie wśród recenzentów i czytelników. Przez wiele lat związany z Biblioteką Oliwską, w której pracował jako młodszy bibliotekarz, organizował spotkania autorskie, brał udział w zakładaniu Oliwskiego Klubu Kryminału.

 

Z wykształcenia slawista i rolnik. Mieszka w Gdańsku. Laureat trzeciej nagrody w Gdańskim Konkursie Prozatorskim za opowiadanie Chłopska 34 (2011) oraz zdobywca wyróżnienia w Konkursie  na Najlepsze Polskie Opowiadanie roku 2016 w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania za utwór Najważniejsza rzecz w życiu, opublikowany w książce 2018 Antologia opowiadań.

 

 

Część opisu pochodzi z materiałów Wydawnictwa SQN.

 

Filia Biblioteka Oliwska
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00