Spotkanie z Piotrem Wróblewskim

Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Wróblewskim promujące jego najnowszą książkę „Żarnowiec. Sen o polskiej elektrowni jądrowej”.

„Był początek lat 80. Do Kartoszyna, niewielkiej wioski na Kaszubach, przyjechały setki robotników, naukowców, ludzi żądnych wyzwań, chcących rozpocząć nowy etap w życiu albo po prostu dostać mieszkanie. Zadanie, jakie przed nimi postawiono, było bardzo ambitne. Mieli zbudować Elektrownię Jądrową Żarnowiec, jedną z największych inwestycji w PRL.

Byli inni niż wszyscy. Żyli i pracowali w odmiennych warunkach. Momentami wręcz nie zauważali, że budowa wystartowała w czasach stanu wojennego.

Z rozmów Piotra Wróblewskiego z robotnikami, naukowcami i rodowitymi mieszkańcami Kaszub powstał wciągający reportaż pokazujący skomplikowany obraz tajemniczej, ale fascynującej budowy. Przerwano ją nagle wraz z upadkiem PRL, do czego przyczynił się wzrost aktywności polskiego ruchu ekologicznego. Po zakończeniu inwestycji niektórzy budowniczowie, pionierzy i fascynaci atomu, ale także ich przeciwnicy zdecydowali się zostać na Kaszubach. To o nich jest ten reportaż.”

Opis książki ze strony wydawcy
wydawnictwo.krytykapolityczna.pl

Filia Filia Naukowa
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00
Krótkowłosy szatyn w okularach i błękitnym swetrze uśmiecha się, pozując na szarym tle.