Święto Wolności i Praw Obywatelskich 3-5 czerwca

W rocznicę wyborów z 1989 roku, po raz czwarty w Gdańsku odbędzie się Święto Wolności.

Spotkajmy się 4 i 5 czerwca od godziny 10:00 do 18:00 WiMBP w Gdańsku będzie uczestnikiem IV Święta Wolności i Praw Obywatelskich. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia jest: Gdańsk Miasto Równości. Stanowisko Biblioteki znajdziecie w Strefie Społecznej w hali „Miło Cię widzieć”.

 

W naszej Czytelni Społecznej odpoczniecie na leżaku, ale również znajdziecie zdigitalizowane czasopisma z 4 czerwca 1989 roku, komiks „Fala Wolności. Opowieść o Lechu Bądkowskim” Witolda Tkaczyka i Krzysztofa Budziejewskiego (wydany nakładem WiMBP w Gdańsku, przy wsparciu Miasta Gdańska) oraz fotoalbumy do przejrzenia. Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty z motywem wolności, w tym tworzenie okładki czasopisma oraz samodzielne projektowanie i ozdabianie przypinek.

 

Już jutro wypatrujcie na naszym fanpage’u rozdania z okazji 33. rocznicy pierwszych wolnych wyborów w powojennej historii naszego kraju. Przygotowaliśmy dla Was 33 książki z motywem wolności i miasta Gdańsk dla dzieci i dorosłych, które będzie można odebrać na naszym stoisku w najbliższy weekend.
Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Gdańska, Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre, Miasto Gdańsk

Data wydarzenia