Malowane z pasją. Wystawa malarstwa Ewy Miszewskiej.

Zapraszamy na wystawę malarstwa Ewy Miszewskiej pt. „Malowane z pasją. Wystawę można oglądać od 1 do 30 listopada w Bibliotece Żabianka.

 

Ewa Miszewska od 1960 roku jest mieszkanką najpiękniejszej części Gdańska – Oliwy.  Klimat tej urokliwej dzielnicy ma duży  wpływ na artystyczne postrzeganie otaczającej ją przyrody i architektury.

Jest amatorką. Malarstwo zawsze kusiło, ale rodzina i praca zawodowa były na pierwszym miejscu. Dlatego też swoją przygodę z malowaniem i rysowaniem rozpoczęła na dobre w 2009 roku, z chwilą przejścia na emeryturę. Od tego czasu uczestniczyła w różnych warsztatach plastycznych i plenerach  organizowanych przez: Gdański Uniwersytet Trzeciego Wieku, Gdańską Akademię Seniora Fundacji „Forum”, Oliwską Akademię Sztuki Fundacji Wspólnota Gdańska, gdzie poznała wiele technik malarskich i graficznych.

Najbardziej jednak lubi malować farbami akrylowymi i olejnymi – czasami z natury – ale najchętniej sięga do wykonanych przez siebie wcześniej fotografii, które są tematem powstających realistycznych prac malarskich. Dlatego więc  swoje obrazy  często nazywa „malowane fotografie”.

 

Mówi o sobie:

… „Malowanie sprawia mi dużą przyjemność, jest swoistą terapią wyciszenia, lekarstwem na to co boli, stresuje  i drażni. Jest także  formą przekazu mojego  widzenia otaczającego mnie świata. W moim przekonaniu tylko realistyczne odtwarzanie bogactwa treści i piękna w obrazie sprawia, ze trafia on do szerokich mas zwykłych odbiorców.

W 2016 roku miałam przyjemność zaprezentowania w tejże Bibliotece  kilkanaście  swoich prac . Obecnie chcę zaprezentować te, które powstały w latach późniejszych  i   tym samym przekazać moją głęboką wiarę w to, że warto odkrywać i realizować swoje pasje w każdej formie i w każdym wieku. Nigdy nie jest na to za późno”…

Filia Biblioteka Żabianka
Data wydarzenia