Działalność na rzecz społeczności uchodźczej w ramach UNICEF 2023 – na podsumowanie:)

Z końcem grudnia 2023 zakończyliśmy intensywny rok pracy w projekcie UNICEF, rok różnorodnych działań skierowanych do środowisk imigranckich, pracy na rzecz wsparcia, edukacji, integracji osób z Ukrainy.
W ramach projektu zrealizowaliśmy kilkumiesięczne kursy nauki języka polskiego na poziomach A1, A2, B1, B2 dla osób dorosłych i młodzieży szkolnej w pięciu lokalizacjach:
Bibliotece Manhattan,
Bibliotece na Fali,
American Corner,
Bibliotece Pilotów,
Bibliotece Ratuszowej.
Odbyły się warsztaty integracyjne, spotkania autorskie, wernisaże prac, warsztaty plastyczne, spotkania autorskie, koncerty zespołów, wspólne obchody świąt narodowych i religijnych, spektakle edukacyjne, grupowe i indywidualne sesje z psychologiem, a w drugim półroczu młodzież z Ukrainy pod opieką dziennikarki z Lwowa pracowała nad rozwijaniem warsztatu pisarskiego w Klubie Młodego Dziennikarza.
Był to dobry czas wsparcia, rozwoju, budowania relacji, poznawania siebie nawzajem! Mimo, że projekt oficjalnie ogłaszamy za zakończony, wiele osób z Ukrainy pozostało naszymi czytelnikami i stałymi gośćmi. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji!
Przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF ).