W uniesieniu – wystawa fotografii Anny Jakubowskiej

Dolina rzeki Nidy to jeden z najbogatszych pod względem przyrodniczym obszarów Europy. Zdjęcia Anny Jakubowskiej w pełni oddają magiczny klimat tego miejsca. Pola układają się jak fale na morzu, kolory ziemi i roślin uprawnych mienią się w promieniach słońca, tworząc trójwymiarowy obraz. Uroku krajobrazowi dodaje poranna mgła rozpływająca się niczym cienka pierzynka. Wystawę udostępniamy w godzinach pracy filii.

 

OD AUTORKI:

 

Wystawa jest kontynuacją moich zainteresowań krajobrazowych znanych z wystaw indywidualnych: POLA MALOWANE, POLA MALOWANE II, POLA MALOWANE III, oraz POLA MALOWANE – ZA MIEDZĄ realizowanych w latach 2011-2017. Tym razem postanowiłam zaprezentować  swoje   prace związane   z fotografią  pól i łąk wykonanych wyłącznie z motolotni . Tytuł  W UNIESIENIU  odnosi się nie tylko do fotografii z lotu ptaka ale także do stanu mojego ducha kiedy odrywam się od ziemi. Wtedy lepiej ją widzę… Zdjęcia zostały wykonane w Województwie Świętokrzyskim w dolinie rzeki Nidy”

 

ANNA JAKUBOWSKA

 

fotografią artystyczną zajęła się w 2005 roku. Od tego czasu brała udział w około 180  międzynarodowych oraz ogólnopolskich wystawach pokonkursowych, zdobyła około 90 nagród, medali i wyróżnień. Wystawiała też swoje prace na 35 wystawach zbiorowych przede wszystkim  z Gdańskim Towarzystwem Fotograficznym, którego jestem członkiem od 2010 r. W ciągu ostatnich 10 lat zrealizowała 14 wystaw indywidualnych prezentowanych na 37 ekspozycjach w Rzymie, Gdańsku, Sopocie, Bydgoszczy, Toruniu, Iławie, Elblągu, Bytowie i Jastrzębiu Zdroju.

 

Kilkadziesiąt jej prac znajduje się w kolekcjach prywatnych i muzealnych w kraju i za granicą. W 2012 roku ukazał się drukiem album fotograficzny CMENTARZE POMORZA, który jest efektem trzyletniej autorskiej współpracy z mężem Krzysztofem oraz przyznanych na ten projekt dwóch stypendiów twórczych: Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańska.

 

W 2014 roku powtórnie otrzymała stypendium twórcze Marszałka Województwa Pomorskiego na realizację wystawy pod tytułem RDZA, która prezentowana była w 2014 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, a następnie w 2015 na Uniwersytecie Papieskim Urbaniana w Rzymie. W roku 2016 po raz trzeci otrzymała stypendium twórcze Województwa Pomorskiego na realizację wystawy POLA MALOWANE-ZA MIEDZĄ., a w 2020 roku na przygotowanie 15 wystawy indywidualnej TAJEMNICZA OLIWA.

 

www.annajakubowska.com

Filia Biblioteka Suchanino
Data wydarzenia