Wakacje od rzeczywistości – spotkanie autorskie z Karoliną Żuk-Wieczorkiewicz i Pauliną Matyńką

„Zapraszamy na wakacje od rzeczywistości! Karolina Żuk-Wieczorkiewicz i Paulina Matyńka – dwie niezależne autorki z Trójmiasta – postanowiły połączyć swoje siły, by zaprosić czytelników do fantastycznych krain z ich książek. Tak powstało Biuro Podróży do Fantastycznych Światów.

Karolinę i Paulinę łączy to, że same piszą, ilustrują i wydają swoje opowieści, osadzone w autorskich uniwersach. Historie Karoliny dzieją się w świecie Avaroth, ojczyźnie zabójczo uroczego żmijuna, od wieków pozostawionej przez bogów samej sobie. Światem Pauliny jest Anza – miasto kamieniczek, w którym może Cię dopaść zarówno niespodziewana miłość, jak i opętanie motywem literackim!

 

O 17.00 będzie miało miejsce otwarcie wystawy prac graficznych, zaczerpniętych ze światów Anzy i Avaroth, a o 17.30 – spotkanie z ich autorkami”.

 

Karolina Żuk-Wieczorkiewicz

„Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz grafiki projektowej na gdańskiej ASP. Po godzinach realizuje swoje pasje ilustratorskie i graficzne (jest m. in. autorką logo Głodnej Wyobraźni, Marty Kirin oraz Rawikonu). W czasie wolnym od pracy i zajęć twórczych lubi wydeptywać leśne i górskie ścieżki. W dzieciństwie marzyła o rysowaniu komiksów. Dzięki konkursowi literackiemu w rodzinnym Olsztynie odkryła radość z pisania. Wierna konwencji fantasy, tworzy historie we własnym uniwersum, Avaroth. Czerpie ogromną satysfakcję z wydawania niezależnego (self-publishingu).

W 2022 r. ukazał się pierwszy tom jej debiutanckiej powieści „Patrycjuszka” (w całości zaprojektowany, zilustrowany i złożony przez autorkę) oraz ebook „Połowa człowieka”. Jeszcze w 2023 ukaże się druga część trylogii. W międzyczasie zaś powstają opowiadania z uniwersum Avaroth oraz filcowe żmijuny”.

 

Paulina Matyńka

„Paulina “PinPinax” Matyńka – absolwentka filologii romańskiej i socjologii, autorka powieści graficznych, pisarka i rysowniczka. Tworzy ilustrowane opowieści dla lubiących czytać, a jej utwory charakteryzują się równorzędnością słowa i obrazu. Od 2019 roku publikuje je w Internecie, na serwisach Webtoon i Tapas. W 2021 roku samodzielnie wydała drukiem swoją debiutancką powieść graficzną: Literacka Agencja Detektywistyczna: Odsłona, opowiadającą o parze młodych agentów rozwiązujących swoją pierwszą sprawę opętania motywem literackim. W 2022 roku ukazał się artbook “Kulisy” z ilustracjami i ciekawostkami o bohaterach i świecie Agencji. Obecnie intensywnie pracuje nad kolejną częścią serii”.

Filia Biblioteka Pilotów
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17:00
Plakat informujący o spotkaniu autorskim z Karoliną Żuk-Wieczorkiewicz i Pauliną Matyńką