Warsztaty szycia

W 1812 roku bracia Grimm opublikowali baśń o sześciu łabędziach. Gdyby nie to, że jego główna bohaterka potrafiła szyć, baśni mogłoby zabraknąć szczęśliwego zakończenia. Zachęcone przestrogą płynącą z tej opowieści, pomyślałyśmy, że taka umiejętność nie tylko ułatwić "niebaśniowe" życie, ale także (a może przede wszystkim) wnieść w nie dużo radości i zadowolenia ze swojej pracy.

Tak lubię te spodnie… ale już wytarte i wstyd nosić. Szkoda tej bluzki – dobry materiał, ale fason zupełnie nie pasuje do mnie. Gdyby ta sukienka miała falbankę, albo kieszenie… Znasz to?

Zapraszamy na cykl 6 zajęć, które pozwolą pozbyć się takich problemów. Spotykamy się co dwa tygodnie na 3-godzinnych zajęciach, podczas których w praktyce zmierzymy się z nieograniczoną wyobraźnią projektantów mody i ograniczającą materią tkanin. Podpowiemy kilka wskazówek, jak uratować ulubioną bluzę, albo zmienić zwyczajną sukienkę w zjawisko.

Zaczniemy od tworzenia spódnicy na bazie starych dżinsów. Przynieś takie, które na Ciebie pasują, ale chcesz zrobić z nich coś zupełnie innego.

Nie musisz umieć szyć. Ważne, byś miał(a) swoje (ostre) nożyce krawieckie, czas i zaangażowanie.

Start 11.03. o godz. 16.30.

Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Ps. A jeśli chcecie poznać inne bohaterki i bohaterów literackich (i nie tylko), którzy dzięki szyciu utarli nosa życiu i rozwinęli skrzydła –  zapraszamy na zajęcia. I do biblioteki.

Filia Biblioteka na Fali
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
16.30