WIDZENIE PRZESTRZENNE – wstęp do scenografii

Zanim zaczniesz oglądać filmy - NAUCZ SIĘ WIDZIEĆ. Pomogą Ci w tym nasze zajęcia z zakresu scenografii

Serdecznie zapraszamy na warsztat scenograficzny prowadzony przez dr Katarzynę Zawistowską, który odbędzie się 27 listopada 2023 r. (poniedziałek) od godz. 15:30 do godz. 17:30 w Bibliotece pod Żółwiem.

 

Tylko dwie godziny, a efekt murowany! ZA DARMO!

 

Akcja dla osób w każdym wieku!

 

Po co nam PERYSKOP?
Peryskop to przyrząd optyczny, którego prototyp zwany polemoskopem, wynalazł gdański astronom Jan Heweliusz. Przyrząd ten dzięki równoległemu układowi dwóch luster pozwala obserwować otoczenie poza polem naszego widzenia.


Podczas warsztatu zbudujemy model peryskopu i wykorzystamy go jako przedłużenie naszego wzroku, oglądając miasto z innej perspektywy. Zajrzymy tam, gdzie nie sięga nasz wzrok.


Zajęcia poprowadzi:
dr Katarzyna Zawistowska. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie obecnie prowadzi Pracownię Architektury Spektaklu i Scenografii. Autorka scenografii i kostiumów do spektakli dramatycznych, muzycznych i operowych. Swoje projekty prezentowała m.in. na praskim Quadriennale Scenografii w Czechach (2007 i 2011), w Korei Południowej na zaproszenie Hooyong Performing Arts Centre (2008) czy na wystawie World Stage Design w Cardiff (2013). Laureatka Nagrody Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury oraz Nagrody Teatralnej Miasta Gdańska (2011). Realizuje projekty wystawiennicze i artystyczne we współpracy z instytucjami kultury, jednostkami samorządowymi czy fundacjami.


PO ZAJĘCIACH
Masz tylko 30 minut, aby dojść do Instytutu Kultury Miejskiej przy Targu Rakowym 11 na inaugurację festiwalu Euroshorts 2023. Na festiwalu można wygrać 500 zł oglądając krótkie filmy!

Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
15:30-17:30