Małgorzata T. Skwarek-Gałęska
Organizuje i prowadzi spotkania literackie w ramach wymyślonych przez siebie projektów: Katamaran Literacki MTS-G i Stolik Poetycki, zloty poetów i biesiady literackie.
Współpracuje z fundacjami i stowarzyszeniami, szkołami, przedszkolami, bibliotekami, domami kultury i grupami literackimi.
Uczestniczy w pracach jury konkursów literackich, recytatorskich, krasomówczych, piosenki poetyckiej i czytelniczych.
Wydała kilkanaście zbiorów poetyckich a między innymi: „Rzeczywistość” 2016 i „Codzienne i niecodzienne” 2018, a także opowiadania „Trzy” 2019 Ostatnia wydana książka, to „Gorączka Kameleona”’ 2022. Współautorka książki „Łódzkie czary-mary”. Laureatka kilku konkursów. Jej wiersze i opowiadania były drukowane w czasopismach i antologiach. Sama również wymyśliła i redagowała kilka antologii i almanachów – np. almanachy zlotów, Poetycką Bramę Łódź-Bratysława i inne
Tłumaczona na języki: serbski, włoski, angielski, niemiecki, telugu, słowacki.
Tłumaczyła z języka słowackiego i ukraińskiego.
Należy do Związku Literatów Polskich i Gdańskiego Klubu Poetów.
Chętnie włącza się we wszystkie działania społecznikowskie. Jako członek Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich brała od wielu lat bierze udział w kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.
Uhonorowana: dwukrotnie Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi; Nagrodą Sejmiku Województwa Łódzkiego za twórczość; odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” . Otrzymała także certyfikat Lider Społeczno-Oświatowy przyznawany przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz medal Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
Ryszard Krauze – bard, tekściarz, poeta, laureat wielu festiwali i konkursów, głównie piosenkarskich, poetyckich, a także reklamowych (co najmniej kilkadziesiąt różnych nagród i wyróżnień, w tym dwukrotny laureat Złotej Piątki Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA). Kiedyś brydżysta i szachista, w tym szachy sześciokątne (czołowe miejsca w turniejach i zawodach). Ze sportów uprawiał też biegi średniodystansowe i szermierkę (szabla) zajmując w nich niezłe lokaty. Jako twórca jest zwolennikiem myśli Mariana Załuckiego, że „autor tak długo musi się męczyć, żeby czytelnik już nie musiał”. Należy do twórców niepokornych, a jego teksty były zaciekle zwalczane przez cenzurę, na co nawet ma stosowne dokumenty. Wspólnie z poetką Małgorzatą Skwarek-Gałęską stworzył kameralny, wciąż aktualizowany, bardzo dobrze oceniany przez publiczność, program poetycko muzyczny pt. „Bajgosie i limerynie”.