Wieczór wspomnień o Macieju Kosycarzu

Zapraszamy Państwa do podzielenia się swoimi wspomnieniami o Macieju Kosycarzu podczas spotkania w Bibliotece Chełm 25 marca o godzinie 18:00.

Zapraszamy na wieczór wspomnień poświęcony postaci Macieja Kosycarza, znanego gdańskiego fotoreportera, który przez lata dokumentował nie tylko najważniejsze wydarzenia na terenie miasta i Pomorza, lecz również życie codzienne jego mieszkańców. Został zapamiętany także jako społecznik aktywnie działający na rzecz swojego ukochanego Gdańska.

 

Podobno znał wszystkich, a i jego wszyscy znali — dlatego zapraszamy Państwa do podzielenia się swoimi wspomnieniami podczas spotkania w Bibliotece Chełm 25 marca o godzinie 18:00. To właśnie tam została niedawno otwarta Galeria im. Macieja Kosycarza, w której regularnie prezentowane są wystawy znakomitych pomorskich fotoreporterów.

 

Spotkanie będzie również okazją do rozmowy z Hanną Kosycarz o spuściźnie Macieja Kosycarza, a także jego ojca, Zbigniewa, który zapoczątkował rodzinną już tradycję fotografowania Gdańska i Pomorza.

Filia Biblioteka Chełm
Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
18:00