„Wilki, śpijcie dobrze”

Zapraszamy na spotkanie z Twórcami komiksu

Z ilustratorką, Katarzyną Drewek-Wojtasik i scenarzystą, Piotrem Szulcem porozmawia Przemysław Zawrotny.

 

Wilki, Śpijcie dobrze (wyd. timof i cisi wspólnicy)

Pewna myszka spotyka na swojej drodze tajemniczą postać, która nie jest żadnym z żyjących na łące zwierzątek. W takim razie czym właściwie jest? To już tajemnica. Między naszą dwójką rodzi się więź. Bohaterka chciałaby już na zawsze tylko dla siebie zatrzymać nowego przyjaciela, lecz czas płynie tak szybko, a pory roku nieubłaganie przechodzą jedna w drugą…

„Wilki, śpijcie dobrze” to baśń, w której próżno szukać walki dobra ze złem czy wyraźnego morału. Opowieści bliżej jest do luźnej refleksji nad samotnością i przemijaniem. Groza oraz podniosłość łączą się tu ze zgrywą i humorem: w jednej chwili znajdujemy się w greckiej tragedii, by już w następnej trafić do pełnej figlów farsy.

 

portret ilustratorki - Katarzyny Drewek-Wojtasik

Katarzyna Drewek-Wojtasik – ur. 1991. Graficzka i ilustratorka, tworzy plakaty, nadruki na tekstylia oraz ilustracje do książek, magazynów i na strony www. Za dnia pracuje w korporacji, wieczorami w towarzystwie dwóch kotów rysuje komiksy i obrazki.

portret Piotra Szulca

Piotr Szulc – ur. 1983. Prowadzi zajęcia scenariopisarskie oraz pisze scenariusze do filmów fabularnych i edukacyjnych, seriali, spotów reklamowych, komiksów, gier miejskich, narzędzi multimedialnych, eventów.

 

 

Przemysław Zawrotny – badacz i krytyk kultury popularnej, pisze o komiksie, muzyce i literaturze („Zeszyty Komiksowe” i portal Gdańsk Miasto Literatury). Prowadzi zajęcia o komiksie na Uniwersytecie Warszawskim.

Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00
okładka komiksu, która przedstawia okno i parapet. Na parapecie leży ludzka czaszka, klepsydra, rękopis