Wokół komiksu „Heartstopper” – spotkanie z Natalią Mętrak Rudą oraz Przemysławem Staroniem

Ten cykl komiksów od miesięcy zajmuje pierwsze miejsca na listach najlepiej sprzedających się książek, a Netflix szykuje drugi sezon serialu na jego podstawie.
Wiemy, że lubicie spotkania wokół bestsellerów. Wiemy też, że czekacie na kolejny sezon hitu Netflixa. Dlatego przygotowaliśmy dla Was nie lada gratkę: zapraszamy na spotkanie wokół „Heartstoppera” Alice Oseman (Wydawnictwo Jaguar).

Naszymi gośćmi będą:
Przemek Staroń – ambasador polskiego wydania „Heartstoppera”; influencer, psycholog, Nauczyciel Roku 2019 i autor poczytnej „Szkoły bohaterek i bohaterów”

Natalia Mętrak Ruda – tłumaczka m. in. wszystkich części „Heartstoppera”; blogerka i pisarka.
Podczas spotkania będzie można wygrać m. in. najnowsze opowiadanie Alice Oseman: „Nick i Charlie.”

Rozmowę poprowadzi Joanna Borowik-Hołubowicz.

Charlie i Nick poznają się w szkole. Charlie był tam prześladowany, ale wreszcie może otwarcie mówić o swojej orientacji. Nick gra w szkolnej drużynie rugby i słyszał trochę o Charliem – chłopaku, który został wyoutowany rok wcześniej – choć nigdy nie miał okazji z nim porozmawiać.

Nick i Charlie trafiają na wspólne zajęcia i siadają w jednej ławce. Szybko stają się przyjaciółmi i wkrótce Charlie zakochuje się w Nicku, choć wydaje mu się, że nie ma najmniejszych szans. Obaj mają wspólne pasje, odwiedzają się w domach. Przyjaciele Charliego nie rozumieją: co on widzi w tym potężnym chłopaku z drużyny sportowej? Sam Nick nie do końca rozumie, co się z nim dzieje, ale czuje, że to przy Charliem może być nareszcie sobą. Wreszcie, podczas urodzinowej imprezy kolegi Nicka, dochodzi do przełomu w ich relacji. Charlie zostaje z pytaniem: co się właściwie wydarzyło i czy Nick odwzajemnia jego uczucie?

#gdanskczyta #pomorskieczyta

Filia Biblioteka Manhattan
Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
18.00