Wspólnota myśli: Tworzymy Słownik pojęć trudnych, niebezpiecznych, zapalnych

Spotkania Wspólnoty Myśli w Bibliotece Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu będą się odbywały w poniedziałki o godz. 18.00.

 

W tym cyklu porozmawiamy o wartościach: czym są, skąd dowiadujemy się o ich istnieniu, jak o nich opowiadamy i jak realizujemy je w życiu.

 

W trakcie cotygodniowych warsztatów w Bibliotece Manhattan odbędziemy intelektualną podróż, w której punktami orientacyjnymi będą obecne w kulturze Gdańska pojęcia takie jak pokój, wolność, sprawiedliwość, zgoda, sława czy pobożność i inne.

 

Wstęp wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy, których można dokonać na stronie wspolnotamysli.org/zglossie, tam również znajduje się więcej informacji dotyczących całości projektu. (Zapisy uruchamiane będą tydzień przed kolejnym spotkaniem.)

 

Najbliższe spotkanie Wspólnoty Myśli w Bibliotece Manhattan odbędzie się 27.11.2023 r. o godzinie 18.00, a jego temat to: Tworzymy Słownik pojęć trudnych, niebezpiecznych, zapalnych

Nad całością wydarzenia i nad bezpiecznym przebiegiem wspólnej wyprawy do świata myśli czuwa pomysłodawca i organizator Wspólnoty Myśli Paweł Paniec filozof, animator kultury, edukator, autor i realizator wielu inicjatyw popularyzujących wiedzę z zakresu filozofii i lokalnej historii, w tym cyklów autorskich warsztatów skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych, a także wykładów online dostępnych w serwisie YouTube: link do kanału na YouTube. Możecie ich wysłuchać jako próbki działalności, Stowarzyszenia PROM Kultura, jeżeli mielibyście wątpliwości, czy zajęcia będą Was satysfakcjonować.

 

Cykl spotkań Wspólnoty Myśli w Bibliotece Manhattan w Gdańsku – Wrzeszczu będzie obejmował 20 spotkań rozpoczynających się w poniedziałek o godz. 18.00.

 

Tematy poszczególnych wydarzeń, będą podawane w wydarzeniu na Facebooku (link do wydarzenia na faceboku), na plakatach, które znajdziecie w wybranych Bibliotekach w Gdańsku oraz na stronie internetowej projektu. Jeżeli chcecie być na bieżąco z tym, co dzieje się we Wspólnocie Myśli, można zapisać się na newsletter, na stronie projektu.

 

Nie jest wymagane uczestnictwo we wszystkich warsztatach, każdy z nich stanowi odrębną całość. Jeżeli zatem interesuje Cię jakiś temat, albo zdecydowanie nie interesuje Cię jakiś temat – czuj się wolny w swoich decyzjach o uczestnictwie lub nie. Zapisy prowadzimy osobno na każde wydarzenie, ale jeżeli po zapisaniu okaże się, że nie możesz w nim wziąć udziału – daj nam o tym znać, gdyż zazwyczaj na liście rezerwowych oczekują osoby gotowe zająć Twoje miejsce.

 

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie PROM Kultura.

 

Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Gdańska w ramach Programu Edukacja do Kultury. Gdańsk

 

 

Filia Biblioteka Manhattan
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00
logo wspólnoty myśli