Wychowanie przy ekranie – warsztat dla rodziców i opiekunów

Ile czasu dziecko może spędzać przed ekranem? Kiedy dać mu pierwszy smartfon? Czy pozwalać na granie w gry? Jak nauczyć je radzić sobie z hejtem? I jak Internet wpłynie na jego rozwój? Zapraszamy na warsztat z autorką książki i ekspertką profilaktyki e-uzależnienień, Magdaleną Bigaj.
Ile czasu dziecko może spędzać przed ekranem? Kiedy dać mu pierwszy smartfon? Czy pozwalać na granie w gry? Jak nauczyć je radzić sobie z hejtem? I jak Internet wpłynie na jego rozwój?
Kieszonkowe ekrany stały się nieodłącznym elementem życia nie tylko naszego, lecz także naszych dzieci. Dla nas telefony komórkowe, smartwatche, tablety i przenośne konsole były nowościami.
Uczyliśmy się ich obsługi, stopniowo poznawaliśmy interaktywny świat, powoli zanurzaliśmy się coraz głębiej w sieć. Dla naszych dzieci ekrany są oczywistością, nie znają świata bez nich, a po sieci poruszają się nieporównywalnie zgrabniej niż my. Co nie znaczy, że są w niej zupełnie bezpieczne i że wiedzą, jak dbać o higienę cyfrową.
Kiedy coraz więcej głosów gani dorosłych za to, że nie potrafią wprowadzać dzieci w świat cyfrowy, Magdalena Bigaj w swojej książce „Wychowanie przy ekranie” mówi: to normalne, że popełniamy błędy. Ważne, aby wyciągać z nich wnioski.
Warsztat z autorką książki i ekspertką profilaktyki e-uzależnienień nie tylko dostarczy rodziom i opiekunom niezbędnej wiedzy na temat higieny cyfrowej, lecz także doda otuchy.
Zamiast moralizowania, planujemy przekazać solidną dawkę wiedzy niezbędnej każdemu współczesnemu rodzicowi oraz praktyczne rady poparte unikatowym doświadczeniem Magdaleny Bigaj, która łączy role edukatorki, badaczki, pracowniczki świata nowych technologii oraz matki.
Filia American Corner Gdańsk
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00