Wystawa prac dzieci i młodzieży z Warsztatów Sztuki z okazji 250. rocznicy urodzin Caspara Davida Friedricha

Z okazji 250. rocznicy urodzin Caspara Davida Friedricha (ur. 1774 Greifswald – zm. 1840 Drezno) Hamburger Kunsthalle prezentuje rocznicową wystawę CASPAR DAVID FRIEDRICH. Sztuka nowej ery. W centrum najobszerniejszej od wielu lat ekspozycji poświęconej czołowemu artyście niemieckiego romantyzmu znajduje się retrospektywa tematyczna obejmująca
ponad 60 obrazów, w tym kilka ikonicznych dzieł kluczowych, a także około 100 rysunków i wybranych dzieł przyjaciół artystów Friedricha.Tematem przewodnim jest nowa relacja człowieka z naturą, przywoływana w pejzażach Friedricha.

 

Nawiązując do tego wydarzenia, dzieci i młodzież z Warsztatów Sztuki pod kierunkiem mgr sztuki Agnieszki Kopczyńskiej-Kardaś, stanęły przed wyzwaniem własnych poszukiwań twórczych.
Wybraliśmy trzy obrazy Friedricha: „Morze lodu”, „Kobieta w oknie” oraz „Kredowe klify Rugii”. Godne uwagi jest to, jak aktualny jest punkt widzenia romantycznego artysty dzisiaj, w dobie zmian klimatycznych. Jak radzimy sobie ze swoim otoczeniem po pandemii, kim jesteśmy w obecnym świecie.

 

Czas trwania wystawy: 7.03-3.04.2024

 

Filia Biblioteka Manhattan
Data wydarzenia
Obraz Caspara Davida Friedricha "Morze lodu" i prace wykonane przez dzieci i młodzież nawiązujące morza i lodowych skał