Z pomorską genealogią na Ty

Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne oraz Pracownia Regionalna zapraszają na spotkanie poświęcone genealogii.

Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zapraszają poszukujących informacji o swoich przodkach i innych osobach żyjących w naszym regionie w dalszej przeszłości do udziału w spotkaniu „Z pomorską genealogią na Ty”, które odbędzie się w Pracowni Regionalnej wojewódzkiej biblioteki w czwartek 23 marca br.

 

To pierwsze z planowanego cyklu spotkań o charakterze warsztatowo-doradczym (kontynuacja w nieco zmienionej formie ubiegłorocznych grupowych warsztatów), które odbywać się będą 1-2 razy w miesiącu.  Członkowie  Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego pokażą podczas nich, jak poszukiwać informacji genealogicznych w internecie (zapoznają uczestników spotkań z genealogicznymi bazami: ptg.gda.pl, metryki.genbaza.pl, genealodzy.pl, familysearch.org  – Mormoni, szukajwarchiwach.gov.pl, wyszukiwarki grobów…), pomogą znaleźć informacje dotyczące konkretnych osób i rodzin oraz zachęcą do samodzielnych poszukiwań. Będzie możliwość skorzystania ze zbiorów Pracowni Regionalnej (książki i czasopisma).

 

Aby wziąć udział w spotkaniach, należy posiadać kartę biblioteczną jaką jest Metropolitalna Karta do Kultury (lub Gdańską Kartę Mieszkańca z aktywowanym pakietem bibliotecznym). Osoby nie posiadające żadnej z nich mogą otrzymać Metropolitalną Kartę do Kultury dopełniając formalności w bibliotece na parterze budynku.

 

Zainteresowani tematem zapraszani są do Pracowni Regionalnej przy Targu Rakowym w Gdańsku (II piętro, p. 223) podczas dyżuru genealogów od godz. 15.30 do godz. 17.30. Konsultacje prowadzone będą indywidualnie lub w małych grupach. Mile widziane będą własne laptopy.

 

 

Filia Pracownia Regionalna
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
15.30 - 17.30
Rozłożone, czarno-białe zdjęcia - portrety osób z końca XIX w.