Zbiórka książek dla migrantek i migrantów

Zbiórka książek dla migrantek i migrantów

W porozumieniu z Fundacją Chmura włączamy się do ogólnopolskiej akcji Biblioteki bez Granic. Organizujemy zbiórkę książek dla osób przebywających w zamkniętych ośrodkach dla cudzoziemców w Polsce. Osoby, które chcą ubiegać się o azyl, miesiącami czekają w zamknięciu na decyzję, jak dalej potoczy się ich los. Sytuacja w ośrodkach jest dramatyczna. Osoby tam przebywające są stłoczone na małej przestrzeni, bez komputerów ani smartfonów i z ograniczonym dostępem do internetu. Nuda i poczucie beznadziei mają bardzo negatywny wpływ ich na zdrowie psychiczne.

 

Pomóżmy im przejść przez ten czas. Stwórzmy razem Biblioteki bez granic.

 

Poszukujemy:

  • książek dla dorosłych i dla dzieci w językach: kurdyjskich (kurmandżi i sorani), arabskim, tureckim, dari, paszto, farsi
  • prostych gier, np. szachy, tryktrak / backgammon, warcaby, karty, puzzle, kostki Rubika itp.
  • czytników e-booków
  • odtwarzaczy muzyki mp3 do audiobooków i muzyki (TYLKO modele pozbawione funkcji nagrywania dźwięku, np. stare iPody)
  • materiałów plastycznych: kolorowanki, bloki, kredki, farby, flamastry, plastelina, glina samoutwardzalna, modelina samoutwardzalna itp. (NIE kleje i nożyczki)

 

Interesuje nas wszelkiego rodzaju literatura (proza, teoria, poezja, komiksy, albumy, książki obrazkowe dla najmłodszych itp.), słowniki i rozmówki (np. arabsko-angielskie, arabsko-polskie, arabsko-niemieckie itp.), jak również podręczniki do nauki języków (ale NIE te dedykowane osobom polskojęzycznym).

 

Książki ze zbiórki trafią do ośrodków w Białej Podlaskiej, Białymstoku, Czerwonym Borze, Krośnie Odrzańskim, Kętrzynie, Lesznowoli, Przemyślu i Wędrzynie.

 

Możecie też wpłacać pieniądze na zrzutkę, która pozwoli nam zakupić wyżej wymienione przedmioty: www.zrzutka.pl/nytfuh. 

 

Jeśli znasz osoby lub instytucje, które mogą nam pomóc w zbiórce, daj im znać i udostępnij to wydarzenie!

 

 

Kontakt:

m:

fb/bibliotekibezgranic

ig/bibliotekibezgranic