Nowy numer „Nowości Regionalnych”

133 publikacje prezentujemy w 36., lutowym, numerze „Nowości Regionalnych”. To nie lada gratka dla miłośników Pomorza Gdańskiego (Kaszub, Kociewia, Żuław, Powiśla i Trójmiasta) i Środkowego. Próżno szukać książek o naszych małych ojczyznach w takiej liczbie w innym, poza naszym elektronicznym kwartalnikiem, miejscu…

 

Najwięcej jest w lutowym numerze „Nowości Regionalnych” książek historycznych (23) i beletrystycznych (21), a także o szeroko pojętej kulturze (15) i sprawach społecznych (13).  Nie brakuje biografii (9) i wspomnień (8). Uwadze polecamy również wydawnictwa z innych działów: Książki dla dzieci i młodzieży, Poezja, Etnografia, Literaturoznawstwo, Językoznawstwo, Środowisko, Religia, Przewodniki i Albumy.

 

W większości można je wypożyczyć  już teraz (lub będą dostępne w najbliższym czasie) w Filii Gdańskiej (ul. Mariacka 42) czy w Dziale Regionalnym (Targ Rakowy 5/6) Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Poza nimi bywa, że są one trudne do zdobycia. Wielu z nich nie kupimy bowiem w stacjonarnych i internetowych księgarniach. By je mieć, nierzadko trzeba pofatygować się do Wydawcy albo do samego Autora.

 

Zachęcamy do regionalnej , interesującej, lektury!

 

Dotychczasowe numery kwartalnika „Nowości Regionalne”