Nowy numer „Nowości Regionalnych”

127 publikacji prezentujemy w 39. numerze „Nowości Regionalnych”. To nie lada gratka dla miłośników Pomorza Gdańskiego (Kaszub, Kociewia, Żuław, Powiśla i Trójmiasta) i Środkowego. Próżno szukać książek o naszych małych ojczyznach w takiej liczbie w innym, poza naszym elektronicznym kwartalnikiem, miejscu…

 

Najwięcej jest w aktualnym numerze „Nowości Regionalnych” powieści (25), książek historycznych (18), z dziedziny społecznej (14), kultury i sztuki  (12) oraz dziecięcych (12). Uwadze polecamy również wydawnictwa z innych działów: Poezja, Wspomnienia, Literaturoznawstwo, Etnografia, Gospodarka, Środowisko, Religia, Przewodniki i Albumy.

 

W większości można je wypożyczyć  już teraz (lub będą dostępne w najbliższym czasie) w Filii Gdańskiej (ul. Mariacka 42) czy w Dziale Regionalnym (Targ Rakowy 5/6) Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Poza nimi bywa, że są one trudne do zdobycia. Wielu z nich nie kupimy bowiem w stacjonarnych i internetowych księgarniach. By je mieć, nierzadko trzeba pofatygować się do Wydawcy albo do samego Autora.

 

Zachęcamy do regionalnej , interesującej, lektury! Zwłaszcza w długie zimowe wieczory.

 

Dotychczasowe numery kwartalnika „Nowości Regionalne”