Nowy numer „Nowości Regionalnych”

Tak jak filmowe „40 lat minęło jak jeden dzień”, tak 10-letni czas tworzenia 40 numerów elektronicznego kwartalnika „Nowości Regionalne” dziś dla jego redaktorów – mimo żmudnej nad nim pracy – wydaje się mgnieniem chwili. Aktualny, rocznicowy, numer prezentuje 119 publikacji, które stanowią nie lada gratkę dla miłośników Pomorza Gdańskiego (Kaszub, Kociewia, Żuław, Powiśla i Trójmiasta) i Środkowego. Próżno szukać książek o naszych małych ojczyznach w takiej liczbie w innym, poza naszym periodykiem, miejscu…

 

Najwięcej jest w bieżącym numerze „Nowości Regionalnych” książek historycznych (29), beletrystycznych (19), wspomnień (12) i biografii (10). Uwadze polecamy również wydawnictwa z innych działów: Książki dla dzieci i młodzieży, Poezja, Kultura i sztuka, Literaturoznawstwo, Językoznawstwo, Etnografia, Społeczeństwo, Gospodarka, Środowisko i  Albumy.

 

W większości można je wypożyczyć  już teraz (lub będą dostępne w najbliższym czasie) w Filii Gdańskiej (ul. Mariacka 42) czy w Dziale Regionalnym (Targ Rakowy 5/6) Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Poza nimi bywa, że są one trudne do zdobycia. Wielu z nich nie kupimy bowiem w stacjonarnych i internetowych księgarniach. By je mieć, nierzadko trzeba pofatygować się do Wydawcy albo do samego Autora.

 

Zachęcamy do regionalnej , interesującej, lektury!

 

Dotychczasowe numery kwartalnika „Nowości Regionalne”