Nowy numer „Nowości Regionalnych”

120 publikacji prezentujemy w 41., majowym, numerze „Nowości Regionalnych”.  To nie lada gratka dla miłośników Pomorza Gdańskiego (Kaszub, Kociewia, Żuław, Powiśla i Trójmiasta) i Środkowego. Próżno szukać książek o naszych małych ojczyznach w takiej liczbie w innym, poza naszym periodykiem, miejscu…

 

Najwięcej jest w bieżącym numerze książek beletrystycznych (34), historycznych (23) oraz o kulturze i sztuce (12). Uwadze polecamy również wydawnictwa z innych działów: Książki dla dzieci i młodzieży, Biografie, Wspomnienia, Poezja, Kultura i sztuka, Językoznawstwo, Etnografia, Społeczeństwo, Gospodarka, Środowisko, Religia, Przewodniki i  Albumy.

 

W większości można je wypożyczyć  już teraz (lub będą dostępne w najbliższym czasie) w Filii Gdańskiej (ul. Mariacka 42) czy w Dziale Regionalnym (Targ Rakowy 5/6) Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Poza nimi bywa, że są one trudne do zdobycia. Wielu z nich nie kupimy bowiem w stacjonarnych i internetowych księgarniach. By je mieć, nierzadko trzeba pofatygować się do Wydawcy albo do samego Autora.

 

Zachęcamy do regionalnej, interesującej, lektury!

 

Dotychczasowe numery kwartalnika „Nowości Regionalne”