forma/słowo. Wystawa rzeźb i rysunku Magdaleny Schmidt-Góry

Wystawa rzeźby i rysunku Magdaleny Schmidt-Góry

Zapraszamy na wystawę rzeźb i rysunku Magdaleny Schmidt-Góry

20 kwietnia – 15 czerwca w Galerii Otwartej

 

 

Artystka opisuje swoje dzieła słowami: Zapadam się w słowa, dotykam ich, smakuję, próbuję otwierać. Wydobywam i oblekam w formę obrysowane słowami kontury tego, czego określić nie sposób.

 

Magdalena Schmidt-Góra dr hab. prof. ASP w Gdańsku, obecnie prowadzi Pracownię Rysunku Studyjnego i Kreacyjnego na Wydziale Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku.
Ukończyła studia na Wydziale Rzeźby PWSSP w Gdańsku i ASP w Warszawie.
Realizuje rysunki, medale, plakiety, tablice pamiątkowe, statuetki, rzeźby, instalacje przestrzenne, projekty scenograficzne. Ważniejsze wystawy indywidualne: Gdańsk, Sopot, Kraków, Lublin, Tczew, Tallin i Tartu (Estonia). Od 1994 r. jest członkiem Scholi Teatru Węgajty, z którą współpracuje przy realizacji średniowiecznych misteriów i dramatów liturgicznych, projektując i wykonując elementy scenografii i kostiumy. W latach 2016-2019 współorganizowała Festiwal Pielgrzymi Północy w Tolkmicku.

 

Wydarzenie wpisuje się w cykl wystaw w Galerii Otwartej organizowanych we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Cykl ten ma wyjątkowy charakter dialogu tradycji literackiej w sztuce.

 

 

Kurator cyklu Prof. ASP dr hab. Małgorzata Kręcka-Rozenkranz

Koordynator cyklu starszy kustosz Anna Kwiatkowska

 

 

osoby w galerii oglądające wystawę

 

 

 

Filia Biblioteka Główna
Data wydarzenia
Skrawki papieru z tekstem