Magia rąk

Biblioteka pod Kotem i Myszą wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej  Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji zapraszają na wystawę

 

Magia rąk 

 

  • 17 październik – 17 listopada 2023  

 

Wszystkie prace powstały w ramach zajęć, które odbywają się na Warsztacie Terapii Zajęciowej w Stowarzyszeniu Przedsiębiorczości i Rehabilitacji przy ul. Batorego 12 w Gdańsku Wrzeszczu. Każdy z autorów przedstawia swoje własne spojrzenie na świat, który nas otacza. Realizuje to przy pomocy różnych technik, zależnych od własnych predyspozycji i możliwości manualnych.

 

Warto poznać autorów  prac 🙂

 

ŁUKASZ

Uwielbia tańczyć i ma duże poczucie rytmu. Lubi zajęcia związane z ruchem, chętnie uczestniczy w zajęciach aktywizujących sferę fizyczną. W ostatnim okresie spróbował także wspinaczki na ściance. Pan Łukasz interesuje się różnymi technikami plastycznymi – lubi malować farbami akrylowymi i pastelami.

 

ALEKSANDRA

Pani Ola interesuje się historią, malarstwem oraz architekturą. Uwielbia czytać i oglądać „stare” zdjęcia, obrazy.

 

SEBASTIAN

Pan Sebastian jest bardzo pogodny, lubi przebywać w grupie, chętnie uczestniczy w zajęciach plastycznych. Lubi układać mozaiki a praca z farbami przynosi mu wiele radości.

 

PRZEMYSŁAW

Pan Przemysław uwielbia towarzystwo innych osób. Jego pasją są prace porządkowe ale chętnie także bierze udział w zajęciach plastycznych. Lubi tworzyć prace różnymi technikami i zawsze ma pozytywne podejście do nowych zadań.

 

MAREK

Pan Marek stara się przy pomocy materiałów pochodzących z natury tworzyć kompozycje, które budują atmosferę ciepła i relaksu. Jest osobą bardzo emocjonalną i towarzyską. Ceni sobie relację z drugim człowiekiem.

 

ANNA

Pani Ania lubi malować farbami. Latem bardzo lubi plenery. Ważna jest dla niej muzyka, która ją uspokaja i zarazem inspiruje do działania.

 

FILIP

Pan Filip – artysta, którego obrazy prezentowały się na niejednej wystawie. Tym razem oprócz tradycyjnej formy pasteli na papierze, można je zobaczyć w zupełnie nowym wydaniu. Dzięki technice sublimacji, która umożliwia przeniesienie prac na kubki.

 

SZYMON

Świeżo odkryty talent w dziedzinie wyklejania obrazków techniką „Diamond painting”.

 

ROKSANA

Pani Roksana jest miłośniczką myszki Miki. Pogodna, uśmiechnięta, relaksuje się przy dekorowaniu bombek za pomocą cekin. Lubi wyklejane obrazy za pomocą kawałków materiałów.

 

TOMEK

Pan Tomasz lubi żartować. Bacznie obserwuje swoje otoczenie, ponieważ lubi wiedzieć co się wokół niego dzieje. Miłośnik wszelkich śrubek i narzędzi. Pięknie wykleja obrazy z kawałków materiałów.

 

GRZEGORZ

Pan Grzegorz jest bardzo zdyscyplinowany i dokładny. Swoje prace wykonuje z ogromnym zaangażowaniem i pieczołowitością. Lubi działać według planu.

 

KRZYSZTOF

Pan Krzysztof pasjonuje się wojskiem i Marynarką Wojenną. Chętnie maluje temperami i farbami akrylowymi, które pozwalają mieszać koloryi nakładać wiele warstw.

 

TOMASZ

Pan Tomek kocha muzykę i chciałby kiedyś zostać DJ-em. Ma talent do prac manualnych, a rysując jest precyzyjny i dba o każdy detal.

 

RAFAŁ

Pan Rafał bardzo lubi malować farbami, wyklejać, tworzyć małe rękodzieło. Jest bardzo pogodny i spostrzegawczy. Lubi spacery i wycieczki. Ważny jest dla niego porządek i ład w najbliższym otoczeniu.

 

DARIUSZ

Pan Darek lubi poznawać nowe techniki plastyczne. Tym razem jego prace powstały przy użyciu kolorowych tuszy. Autor jest bardzo otwarty i ciekawy świata. Czerpie radość ze swojej twórczości.

 

JULIA

Pani Julia jest w Polsce od niedawna. Lubi wykonywać drobne rękodzieło. Radość sprawia jej również malowanie i zabawa kolorami.

 

MARTYNA

Pani Martyna jest bardzo elegancka i spokojna. Przyjemność sprawia jej wyklejanie obrazów koralikami. Ceni sobie spokój podczas pracy. Chętnie poznaje nowe techniki plastyczne. Tym razem sięgnęła po tusze i efekt jej pracy można oglądać podczas wystawy.

 

LESZEK

Pan Leszek lubi malować obrazy farbami, rysować, kolorować mandale. Bardzo interesują go media społecznościowe i nowinki internetowe. Marzy aby zostać sławnym vlogerem.

 

 

 

 

 

Filia
Data wydarzenia