Nowy numer „Nowości Regionalnych”

103 publikacje prezentujemy w 37., majowym, numerze „Nowości Regionalnych”. To nie lada gratka dla miłośników Pomorza Gdańskiego (Kaszub, Kociewia, Żuław, Powiśla i Trójmiasta) i Środkowego. Próżno szukać książek o naszych małych ojczyznach w takiej liczbie w innym, poza naszym elektronicznym kwartalnikiem, miejscu…

 

Najwięcej jest w aktualnym numerze „Nowości Regionalnych” książek beletrystycznych (34), książek historycznych (16), a także dla dzieci (11). Nie brakuje pozycji o szeroko pojętej kulturze (10) i biografii (8). Uwadze polecamy również wydawnictwa z innych działów: Poezja, Literaturoznawstwo, Środowisko, Religia, Przewodniki i Albumy.

 

W większości można je wypożyczyć  już teraz (lub będą dostępne w najbliższym czasie) w Filii Gdańskiej (ul. Mariacka 42) czy w Dziale Regionalnym (Targ Rakowy 5/6) Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Poza nimi bywa, że są one trudne do zdobycia. Wielu z nich nie kupimy bowiem w stacjonarnych i internetowych księgarniach. By je mieć, nierzadko trzeba pofatygować się do Wydawcy albo do samego Autora.

 

Zachęcamy do regionalnej , interesującej, lektury!

 

Dotychczasowe numery kwartalnika „Nowości Regionalne”