Nowy numer „Nowości Regionalnych”

108 publikacji prezentujemy w 38., sierpniowym, numerze „Nowości Regionalnych”. To nie lada gratka dla miłośników Pomorza Gdańskiego (Kaszub, Kociewia, Żuław, Powiśla i Trójmiasta) i Środkowego. Próżno szukać książek o naszych małych ojczyznach w takiej liczbie w innym, poza naszym elektronicznym kwartalnikiem, miejscu…

 

Najwięcej jest w aktualnym numerze „Nowości Regionalnych” powieści (27), książek historycznych (17), a także z dziedziny kultury i sztuki (17). Nie brakuje biografii (8) i literatury dla dzieci (7). Uwadze polecamy również wydawnictwa z innych działów: Poezja, Wspomnienia, Literaturoznawstwo, Społeczeństwo, Etnografia, Środowisko, Religia, Przewodniki i Albumy.

 

W większości można je wypożyczyć  już teraz (lub będą dostępne w najbliższym czasie) w Filii Gdańskiej (ul. Mariacka 42) czy w Dziale Regionalnym (Targ Rakowy 5/6) Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Poza nimi bywa, że są one trudne do zdobycia. Wielu z nich nie kupimy bowiem w stacjonarnych i internetowych księgarniach. By je mieć, nierzadko trzeba pofatygować się do Wydawcy albo do samego Autora.

 

Zachęcamy do regionalnej , interesującej, lektury!

 

Dotychczasowe numery kwartalnika „Nowości Regionalne”